Kadiķis Moonglow

'Moonglow' ir vienīgais vertikālais kadiķis ar izteikti zilu piramīdas formas lapotni. Dārzā neapšaubāmi veidos ļoti pievilcīgu ainavas akcentu. Lielisks augs fonam, dzīvžogiem un grupu stādījumiem. Izturīgs pret meža zvēriem. Viegli cērpams, lai veidotu kompaktu formu. Cirpšanu vēlams veikt ziemas beigās pēc saliem. Jācērp sānu zaru galiņi un arī galotne. 20-30 gados 'Moonglow' var sasniegt 6m augstumu un 3m platumu. 'Moonglow' stādot pa perimetru var izveidot lielisku vēja sargu un pasargāt no ziņkārīgām acīm. Ārzemju katalogos un attēlos redzams, ka 'Moonglow' ir šaurs un kompakts. Latvijas klimatā tas aug plašāks. 'Moonglow' ir salīdzinoši lēni augošs, gadā apmēram sprīdi. Ideālos apstākļos dzīvo 70 un vairāk gadus. Jāstāda pilnā saulē, nav īpaši svarīgs augsnes tips un pH līmenis. Izturīgs pret piesārņoto pilsētas vidi. Sugas dzimtene ir Ziemeļamerika. Izcila ziemcietība -40C .


Pirmajā iestādīšanas gadā ļoti rūpīgi jāievēro laistīšanas grafiks, lai izveidotos dziļa un plaša sakņu sistēma. Katru gadu jāmēslo ar kvalitatīviem minerālmēsliem. Sezonā reizi jākoriģē forma piecērpot, tas vienam augam aizņem 2 minūtes.
'Moonglow' kokaudzētavās reti sastopams, jo grūti pavairojams un pie mums ir salīdzinoši jauna šķirne. Šī krāšņā šķirne vēl nav pamanīta un pienācīgi novērtēta. 'Moonglow' varētu būt risinājums cilvēkiem, kam tūjas un zaļie toņi vairs neliekas interesanti.